Megújult a Református Egyházak Világszövetségnek honlapja

2011. szeptember 07., címkék: Nagyvilág, református világszövetség (rvsz), honlap

A Református Egyházak Világközössége (REV), amely tagjai között számlálja a magyar református egyházakat is, a napokban újította meg internetes honlapját. A portálon lehetővé tették, hogy a különböző régiók híreit és újdonságait is átlátható formában nyomon követhessék az érdeklődők.

Református világstatisztika

2010. szeptember 16., címkék: református világszövetség (rvsz), Nagyvilág, békenagygyűlés

A világon élő reformátusokat a korábban Református Világszövetség névvel jelölt genfi központú szervezet fogta össze testvéri közösséggé. Idén június vége óta ezt a Református Egyházak Világközössége nevű szervezet végzi.

Schmidt egyházelnök a református világközösségről a Zeitzeichenben

2010. július 08., címkék: Nagyvilág, német protestáns egyház (ekd), református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev)

A német protestánsok érdekes, sokoldalú havi magazinja a vallási, egyházi, teológiai, kulturális, természettudományi és társadalmi kérdésekkel foglalkozó Zeitzeichen. A júliusi számban Jörg Schmidt, a német református egyházelnök „Pillantás a messzeségbe” címmel írt cikket az amerikai Grand Rapidsben megalakult új református világközösségről.

„A lélek egységét a békesség kötelékével őrizzük meg”

2010. július 06., címkék: bölcskei gusztáv, grand rapids, református világközösség (rev), református világszövetség (rvsz), Grand Rapids

Hogyan tudja a világ reformátussága beteljesíteni az egység és a közösség megélését, és a magyar reformátusok hogyan tudnak élni a kínálkozó lehetőségekkel? – ez a kérdés a nemrég véget ért Grand Rapids-i nagygyűlés után. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke úgy véli, mindezt nagyban befolyásolja, hogy mennyire vesszük komolyan az egy közösséghez való tartozást.

„Igyekezzetek megtartani a Lélek egységét a békesség kötelékével” – Királyhágómellék a Református Egyházak Világközösségében

2010. június 21., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, antal jános, csűry istván, Határon túl, Grand Rapids, református világszövetség (rvsz), grand rapids

A Királyhágómelléki Református Egyházkerületet Csűry István püspök és Antal János előadótanácsos képviselik az egyháztörténeti jelentőségű eseményen.

Célegyenesben a református világközösség

2010. június 18., címkék: Grand Rapids, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev), grand rapids

Pénteken először a Református Ökumenikus Tanács, majd pedig a Református Világszövetség közgyűlése hivatalosan is kimondta megszűnését, amennyiben elfogadták az egyesülés alapokmányát.

"Accratól Grand Rapidsig" – református gyülekezeti konferencia Svájcban

2010. május 17., címkék: Grand Rapids, svájc, Nagyvilág, konferencia, ökológia, református világszövetség (rvsz), grand rapids

A Református Világszövetségtől (RVSZ) a Református Egyházak Világközösségéig címmel május 27-én egész napos konferencia lesz Bernben, a János Gyülekezeti Központban.

Ez a mi családunk – RVSZ bibliatanulmányozó füzet az egyesülés előkészítésére

2010. március 23., címkék: Nagyvilág, ima, Grand Rapids, református világszövetség (rvsz), grand rapids

A Református Világszövetség többnyelvű füzetet adott ki (Ez a mi családunk – RVSZ bibliatanulmányozó füzet), mely öt bibliatanulmányával gyülekezetek és kisebb közösségek, református hívők figyelmét irányatja rá az idén júniusban az amerikai Grand Rapidsben létrejövő új református világszövetségre.

Új internetes református portál: europa reformata

2010. február 15., címkék: Nagyvilág, Grand Rapids, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev), grand rapids

A Református Világszövetség Európai Területe új internetes portállal jelentkezett. Magyar anyagok is olvashatók a felületen.

Megjelenés előtt a református egységről szóló könyv

2010. január 27., címkék: Ökumené, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev), egyesülés, ökumené

A Református Világszövetség, előre tekintve a júniusban Grand Rapidsben/USA bekövetkező egységesülésre, az új református világközösség megalakulására, könyvet adott ki a református egységről.

Hitvallással birodalmak ellen

2010. január 17., címkék: Nagyvilág, martin luther king, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev)

Az Egyesült Államokban Martin Luther King-napot tartanak, az észak-amerikai, valamint a karibi térség protestáns, református vezetői pedig azért találkoztak, hogy előkészítsék azt a kampányt, melynek célja a faji és gazdasági igazságtalanságok felszámolása.

Református főtitkár a közel-keleti keresztyén egységről

2010. január 16., címkék: Nagyvilág, setri nyomi, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev)

Setri Nyomi lelkész, a Református Világszövetség (WARC) főtitkára rendkívül pozitívan és bizakodóan nyilatkozott a közel-keleti egyházak összefogásáról az erőszak legyőzéséért és a gazdasági romlás ellen.

Himnusz Haitiért - imahétre az RVSZ ajánlásával

2010. január 16., címkék: Ökumené, természeti katasztrófák, ökumené, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev), haiti

l   Az amerikai presbiteriánus lelkész-költőnő, Carolyn Winfrey Gillette „Haitiban félelem van” címmel megírta egyházi énekét, himnuszát a földrengés áldozataiért, s a megpróbált országért. Az RVSZ minden tagegyházának ajánlja.